BiP’le tek telefonda çift numara dönemi

Türk mühendislerin geliştirdiği iletişim platformu BiP, İkinci Numaram BiP’te servisi sayesinde tek telefonda iki farklı numara kullanabilmeyi Avrupa’da ilk kez mümkün hale getirdi

Tamamı Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen iletişim ve yaşam platformu BiP‘e eklenen ‘İkinci Numaram servisi ile tek telefonda iki farklı numara kullanılabilecek. İkinci Numaram BiP’te servisi ile tanımlanacak ikinci numara  üzerinden arama yapılabilecek, aramalar karşılanabilecek vede SMS alınabilecek.

PETROL DEĞİL DATA

Avrupa’da ve Türkiye‘de bir ilk olan bu özellik çok kısa bir süre sonra yurt dışında da BiP kullananlar için hayata geçirilecek. Bu özellik sayesinde Avrupa’da yaşayan Türkler hem yaşadığı ülkenin hattını hem de Türkiye hattını tek telefonda kullanmaya başlayarak hatlarının kapanması derdinden de kurtulacak. Türkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, dünyanın ilk dijital operatörü olarak dijital servisler geliştirme yolunda çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu: “Bugün ülkelerin petrol rezervlerine değil, data rezervlerine bakılıyor. Türkiye bu anlamda önemli bir data üreticisi konumunda.

Amaçlarımızdan bir tanesi Türkiye’nin datasının içerde kalması, ikincisi de datayı ham data değil işlenmiş olarak tüketicilerimizle buluşturmak. BiP, Grup Görüntülü Görüşme, Para Transferi ve BasKonuş gibi özellikleri birçok küresel mesajlaşma uygulamasından önce sunmuştu.

Şimdi yeni özelliğimiz ‘İkinci Numaram BiP’te’ ile yine bir ilke imza atmış olduk.” İkinci Numaram BiP’te aboneliği profil sekmesine giriliyor. Ayarlar bölümünden Arama Ayarları seçiliyor ve ayarı aktif hale getiriliyor. Abonelik için doğrudan yönlendirilecek Keşfet alanındaki Turkcell Müşteri Hizmetleri kanalından abonelik işlemini gerçekleştiriliyor.

BİP 23 MILYON KEZ INDIRILDI

BUGÜNE kadar 23 milyondan fazla indirilen ve dünyada 192 ülkede kullanılan uygulamanın sahip olduğu diğer yenilikçi özellikler şöyle:

 1. Keşfet ile yüzlerce servise kolay erişim
 2. Grup görüntülü görüşme,
 3. Cepten cebe hızlı ve kolay para transferi
 4. Anlık karşılıklı takip etme
 5. Oyunlar,
 6. Web,
 7. Sürpriz Nokta ile konuma özel faydalar,
 8. Her yöne arama,
 9. Faks gönderme,
 10. Çıkartma ve CAPS,
 11. Kaybolan mesaj.”

GÜNDE 1 MİLYON ARAMA

GÜNDE 1 milyon aramanın yapıldığı, 192 ülkede 23 milyondan fazla indirildi. Global pazara da açıldı, Moldova’nın telekom operatörü Moldcell işbirliğiyle çalışıyor. Aynı zamanda 40’a yakın farklı operatörle de görüştüklerini belirten Kaan Terzioğlu, görüşmelerin birçoğuyla olumlu ilerlediğini de belirtti. WhatsApp’ın yeni olarak kullanıcılarına sunduğu grup görüntülü konuşmayı onlardan bir yıl önce devreye soktuklarını da hatırlatan Terzioğlu, uygulama üzerinden şu anda ayda 100 bine yakın kullanıcının grup görüntülü konuşma yaptığını ve tüm dünyada en kısa zamanda 100 milyon kullanıcıya ulaşmak istediklerini belirtti.