“Mendil taşımanın en iyi yanı onu ödünç verebilmendir. Kadınlar ağlar,mendili onlar için taşırsın, mendil taşımak erkek inceliğinin son kalıntılarından” der.

Kadın yazar, yönetmen ve senarist Nancy Meyers’ın senaryosunu yazarak çekimleri için kamera arkasına geçtiği Stajyer, usta aktör Robert De Niro başta olmak üzere güzel aktris Anne Hathaway ve Rene Russo’nu da bir araya getirdiği komedi tadında bir film.

Jules Ostin, genç yaşına rağmen başarıyı yakalamış bir şirketin sahibidir. Şirket çalışanlarının birinin önerisi üzerine, yeni bir stajyer alım programını devreye sokar ve bu program alışılagelmişin tamamen dışında olacaktır.

Çünkü, stajyer olarak işe alınacak kişi yaşlı biri olmak zorunda… Programa başvuranlar arasında alınmaya hak kazanan ilk kişi ise, 70 yaşındaki Ben Whittaker olmuştur. Şirketin genç kadro ortalamasını bir hayli yükselten Ben, şirkete farklı bir hava katar. Günümüz şirket çalışma hayatının tam aksine gelenekselliği ön plana çıkaran Ben bu haliyle tüm çalışanlar tarafından ilgi odağı olur… şirket, çalışanlar ve bir anne, bir eş ve de tabi olarak güzel bir patron olarak Jules Ostin…

Ben ile Ostin arasında zamanla güçlenen bir iş ilişki! Ve iyi de bir dostluk…

Hobisini işe dönüştüren ve internet üzerinden satışlar yapan başarılı bir patron Jules Ostin. Şirketinde sosyal sorumluluk projesi olarak tecrübesi olan 3 kişiyi stajyer olarak işe alıyor.

Bu 3 kişiden biri ise 70 yaşındaki Ben Whittaker’. Ben  emekli olmuş ve dünyayı gezmiş bilgili görgülü  bizim tabirle ün görmüş, gün görmüş  birisi . Fakat bir gün hayatta kimsenin ona ihtiyacı olmadığı gerçeği ile karşılaşıyor ve tabi olarak bu gerçek yaşlı kurtu tekrardan iş hayatına sürüklüyor.

Daha fazla Film Önerisi İçin Tıklayınız…

Stajyer olarak işe başladığı şirkette, genç patron Jules Ostin’in stajyeri olur. Jules’in ise sadece iş hayatında değil bir de özel hayatında bir kızı ve de bir eşi vardır. Yani genç patronun birçok sorumluluğu var. Ben ise bir şirkete, bir çalışanlara beri taraftan patronu Jules Ostin’nin hayatına girmesini,  geçmişle mukayese ederek yaşar.

 

İyi seyirler…