Birleştiren Liderlik / Unifying Leadership
1963 doğumlu Oral, bir sürü konuyu merak eden, okuyan ve okuduğunu unutmayan, birçok konu arasında anlamlı ve değerli bağlantılar kurabilen, psikolojik, biyolojik ve sosyal bir canlı olan insanın ‘hal’lerine odaklı bir danışman, yanlız bilme ile değil, asıl öğrenme ile ilgilenen ‘Sonsuz bir öğrenci’.

Düşünmek ve analiz yapmak, aynı şeyler değilmiş, bunu farkedip; ‘insan ve yönetim üzerine düşünür’ olmak için yola çıkan, sadece yolculuk yapmayı bildiği için varacağı yere rıza gösteren, ilham veren biri. Yaklaşık 20 yıldır, lider ve ‘lik’ üzerine anlamaya, tarif etmeye ve anlatmaya çalışan, insanın sürekli gelişimi üzerine kilometre yapmaya devam eden, dün, bugün ve yarın arasında muhasebe yapan bir ademoğlu.

TED

Tedx organizasyonunda konuşan Fazıl Oral’ın konuşmasını dinlemenizi tavsiye ederim. Beyaz yakalıların çok yakından deneyimlediği konulara farklı açıdan bakan güzel bir konuşma. Liderlik, koçluk, organizasyonel yapı gibi bir çok konuyu 17 dk’ya içine biraz ironi de katarak harmanlamış. İyi seyirler…