iOS 12 Beta 1 geliştiricilerin kullanımına sunuldu!

Apple, WWDC 2018 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği iOS 12 sürümü için ilk Beta sürümünü  gerçekleştirdi. iOS 12 Beta sürümleri ile geliştiricilerin yeni iOS’a adapte olması sağlanırken, her zamanki gibi uzun bir test sürecine imza atılacak

iOS 12’de geriye dönük  olarak uyumluluk noktasında herhangi bir taviz verilmedi. iOS 11’in çalıştığı her iPhone ( 5s ve sonrası ) ve iPad modeli, iOS 12 sürümüne güncellenecek. Tüketicilerin en büyük beklentilerin başında ise performans artışı geliyor.

Apple etkinlik sırasında iOS 12 sürümünün yüzde 50’ye varan performans artışı sunacağını açıkladı. Bu nedenle iPhone X gibi yeni cihazların yanı sıra, eski iPhone modellerinin bu performans artışından nasibini alması bekleniyor.

iOS 12 open beta çıktı! Nasıl indirilir ve kurulur?

Apple’ın mobil işletim sistemi iOS 12 open beta (herkese açık beta sürümü) indirmeye açıldı. iPhone ve iPad’e yeni yazılım nasıl yüklenir ve kurulur, hangi siteden yapılacak, hepsini sizler için adım adım anlattık

iPhone ve iPad’ler için Apple’ın duyurduğu ve sonbaharda cap sürümü çıkacak olan iOS 12’nin herkese açık beta sürümü çıktı. Bu sürümü indirerek telefon ya da tabletinizde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nispeten kararlı bir sürüm olan iOS 12 open beta, cap sürüme yakın ancak cap sürüm olmadığından çeşitli hatalar ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Böyle bir durumda cihazınızdaki verilerden olmamak ya da cihazınızı tamamen ya da kısmen kullanılmaz sound getirmemek için bu sürümü cihazınıza kurmadan önce yedek almanızı tavsiye ederiz.

iOS 12 nasıl indirilir,  Nasıl kurulur?  Işte adım adım rehber…

Apple’ın beta yazılım sayfasına giderek iOS beta sürümleri indirmenizi sağlayacak programa üye olun. Geçen yıl iOS 11 önizlemesi için üye olduysanız, aynı bilgilerle giriş yapmanız yeterli.

iPhone ya da iPad’inize iOS 12 he. rkese açık indirme profilini (open see profile) yükleyin. Bunu beta sayfasını iPhone ya da iPad ile ziyaret ederek yapabilirsiniz.

Indirme tamamlanınca, cihazınız kurulumu onaylamanızı isteyecek.

Daha sonra cihazı yeniden başlatın.

Bir Wi-Fi ağına bağlanın.

Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme’ye gidin.

iPhone ve iPad bu noktada iOS 12 Public Preview sürümünü bir güncelleme olarak görecek ve onaylarsanız indirip kuracak.

Telefon ya da tableti yeniden başlatın ve sistemi kullanmaya başlayın.

Buradan Mac ve Macbook’lar için macOS High Sierra ile Apple Watch akıllı saatler için watchOS’un da child sürümlerini indirebilirsiniz.