Online oyunlara bilindiği gibi sadece Google Play ve App Store’dan erişim sağlıyoruz. Tron’un temel amacı, online eğlence sektörünü merkezsiz hale getirerek TRX’i küresel bir ödeme aracı haline getirmek. Türkiye’deki biri, uygulamaya erişimde ödeme engelleri yüzünden endişe etmeksizin Amerika’daki eğlence ağına erişim hakkına sahip olabilecek.

Alıcının Amerika’da bir hesabının olması veya işlemi gerçekleştirmek için bir sürü prosedürün içine dalması gerekli. Tron, geleneksel ödeme engellerini aşmaya yardımcı olup işlemleri çok kolaylaştıracak. TRON, geliştiriciler ve kullanıcılar arasında ev sahipliği yapabilir. Her iki tarafın kredi bilgileri, doğruluğunu ve uyumluluğunu doğrulamak için kullanılabilir. Çevrimiçi kumar endüstrisi patlama yaşarken, TRON merkezi kanallardan geçmeden orijinallik ve doğrulama sağlayan çapraz platform sistemi oluşturuyor.

Tron / TRX , Google Play ve App Store’dan farklı olarak kullanıcıların uygulamalar için ödemesi gereken ücreti çok daha düşürecek. Bunlar plan dahilinde olsa bile çeşitli uygulamaların aynı platformda buluşması fikri kripto dünyasındaki herkesi çokça heyecanlandırdı. Fakat TRX şu an sadece ticarette para kazanmak için kullanılıyor.

Tron’un Misyonu

TRON, TRX’i evrensel para birimi yaparak küresel eğlence ekonomisinin verimliliğini artırmak için kullanmayı hedefliyor. İleriki dönemde küresel eğlence endüstrisinin 1 trilyon doları bulması beklendiği için, bu pastadan bir parça almak para biriminin değeri için harikalar yaratabilir. TRON Ağı, çevrimiçi işlemlerde kişisel kimlik ve kredi sorunlarını çözmek için yenilikçi fikir birliği mekanizmaları kullanmaktadır. Kısacası, iTunes’un, App Store’un ya da Google Play Store’un bir P2P (peer to peer) sürümü olmayı hedeflemektedir.

Tron’un Yükselişi

Kasım ayı ortasında, TRON’un fiyatı 0,002043 $ oldu. Aralık 2017’de 0.04138 $ ‘lık bir yüksekliğe sahipti. Bu % 2.000 sıçramayı temsil ediyor.  Coin marketteki değeri bugün itibariyle $1.941.918.207 dolar ile coin sıralamasında 11. sırada yer almaktadır. TRON’un pazar kaynağı 65 milyon TRX iken toplam tedarik 100 milyon TRX’dir

Tron’un Mevcut pazar konumu

Tıpkı şu andaki popüler XP şifreleme geçişi gibi, TRON‘un son günlerdeki büyümesi inanılmazdı. Sadece bir hafta içinde fiyatının % 750 oranında yükseldiğini gördük. Dünyanın farklı yerlerinden gelen kullanıcıların kullanabileceği çok yönlülük ve kolaylık, onu piyasadaki en iyi kullanıcı dostu kripto paralardan biri haline getirdi. Gelecekte halka arz ve yeni ICO’ların haberi ile, bu kesinlikle 2018’de izlenecek kriptolardan biridir.