Tron Nedir?

Tron, blok zincir teknolojisiyle çalışan, açık kaynaklı, bir merkeze bağlı olmadan dünyanın heryerinden insanların kullanabileceği küresel bir eğlence platfromudur.

Tron, sosyal medyayı, içerik yönetimini, online oyunları, poker gibi online casino uygulamalarını tek bir platformda birleştirmek için çalışıyor. Ayrıca oyun şirketleri, oyun veya platforma özgü herhangi bir para birimi düzenleyebilir ve bu para birimini diğer yayıncılar ile (TRX) protokolleri vasıtasıyla serbestçe ticaret yapmada kullanabilir. Sonuç olarak kullanıcılar, bir oyunun para birimini kolay ve hızlı bir şekilde başka bir para birimine kaydırabilir.

TRON, blockchain ve dağıtılmış depolama teknolojisiyle birlikte dünya genelinde ücretsiz içerik eğlence sistemi kurmayı amaçlayan blockchain tabanlı merkezi olmayan bir protokol. TRONIX – TRX coin’inin kullanıcıları, serbestçe veri yayınlayabilir ve depolayabilir. Kısacası TRON, iTunes’un veya Google Play Store’un bir P2P sürümü olmayı amaçlıyor.

TRON’un kurucusu Justin Sun.

(TRX)’in kurucusu Justin Sun adında bir Çin vatandaşı. Sun, Forbes dergisinin “En Etkileyici 30 Asyalı” listesinde iki defa yer almıştı. Alibaba’nın kurucusu Jack Ma ile de dostluğu bulunan Sun, Snapchat’in Çin versiyonu Peiwo’dan da tanınıyor. Justin Sun’un popülerliği, (TRX)’in hızlı büyümesini sağlayan unsurlardan biri.

TRON’un ilk iki ICO turu her biri 5 saniyeden az bir sürede tükendi. Bitcoinin yükselmesi ve altcoinlerdeki artış ve yeni ICO, halkta arz dalgasını oluşturdu. Asıl soru, her gün bir yenisi eklenen altcoinlerle giderek kalabalıklaşan kripto ortamında platformların nasıl gelişecekleri.

TRON projesi; Hupan Üniversitesi’ne özel olarak davet edilen ilk girişimcilerden biri olan Justin Sun tarafından Ağustos 2017 debaşladı. Aynı zamanda şirketin CEO‘su olarak görev yapan Sun’a göre, TRON; video, online oyunlar ve dijital eğlence akışının son derece kolay ve eğlenceli olacağı dağınık ekonominin yeni kralı olacak. Bu gizlilik ortamının kullanıcıları kendi eşsiz ekonomisine sahip olacaklar.

Singapur merkezli bir proje olanTronix(TRX), Tron diğer platfromlardan farklı olarak kendi haricindeki kripto para birimlerini de destekler. Neo ve Ethereum’un benzeri olan bir sistem kurmayı amaçlayan

Ödeme, kredi paylaşımı gibi eğlence meraklıları için kolaylaştırmak üzere tasarlanan (TRX), Bir kıtadaki bir kişinin başka bir kıtadan online uygulama satın almasını sağlar. Bitcoin, Ethereum, EOS ve Qtum gibi sayısız blok zincir ağlarını desteklemektedir; Akıllı sözleşmeleri de dahil olmak üzere çeşitli blok zincir ağlarını ve akıllı sözleşme sistemlerini destekler; geliştiricilere eğlence uygulaması geliştirebilmeleri için çok protokollü altyapı ve kullanıcıların akıllı ağlardan yararlanmalarını sağlar.

(TRX)‘deki ‘Akıllı Protokolü’, kullanıcıların kripto özelliklerine kolayca erişmelerini sağlar. Bu protokol, kullanıcıların veriyi serbestçe yayınlamasına, saklamasına ve kendi verilerine sahip olmalarına olanak tanır. Ayrıca, kullanıcıların kendi içeriklerini ne zaman ve nasıl paylaşıcaklarına karar vermesine izin verir