Geçtiğimiz ay Ripple yeni başlattığı Xpring uygulamasıyla girişimcilere blockchain tabanlı iş geliştirme olanağı sunmaya başladı. Tabii ki tek şartları bu girişimleri Ripple ekosisteminde tasarlamak kaydıyla.

Mayıs ayında açıklanan proje dâhilinde Xpring, ciddi projelere ve güvenilir girişimcilere fon sağlayacak ve blockchain tabanlı uygulamalar geliştirilmesinde danışmanlık hizmeti verecek.
Risk sermayedarı olarak da nitelendirebileceğimiz proje sadece dijital para XRP ve açık kaynak kodlu XRP (Ripple) blockchainini kullanan projeleri destekleyecek. Bu projelerde de Ripple’ın girişimleri desteklemek için oluşturduğu geliştirme araçları, platformları kullanılacak.

Ripple’dan Güzel Haberler var … Xpring Duyuruldu!

Xpring, yeni girişimcilerin Ripple hizmetlerinden faydalanabilmeleri için tasarlandı. Bu XRP için ne anlama geliyor? Xpring, XRP’nin hareketlerini teşvik ettiği için, XRP daha fazla kullanılmaya başlanacaktır. Bu da, herhangi bir ürün veya mala sahip işletmeler için, kendileri veya müşteriler için bir ödeme yöntemi olacak.

Kısacası bu durumun Ripple blockchain’deki aktiviteyi artıracağından emin olabiliriz. Her şeyden önce, Xpring yeni ve gelişmekte olan birçok şirkete, yeni bir fikir ve yeni teknolojiler getirerek birçok endüstriye blok zinciri teknolojisini sunmayı vaat ediyor. Bu gerçekten Ripple portföyüne büyük bir katkı sağlayacak gibi duruyor. xVia, xCurrent, xRapid ve elbette XRP’nin potansiyelini gerçekten de yükselecek bir gelişme…

 Ripple’dan Güzel Haberler…

Firma yaptığı açıklamada spekülasyondan uzak durarak ekosisteme katkıda bulundukları ve blockchain dünyasına yetenekli girişimcileri katacakları için gururlu olduğunu da dile getirdi.
Ripple Xpring ekibinin başına ise Facebook Developer Ağının eski direktörü Ethan Beard’i getirdi. Beard bundan sonra Xpring kuluçka merkezine alınan girişimlerin değerlendirmesine liderlik edecek.

Konuyla ilgili yorum yapan Beard şu sözleri dile getirdi;

Blockchain ve dijital paraların var olan sorunları çözme gücü olduğu aşikar ve XRP hızı, ölçeklenebilirliği ve kanıtlanmış gerçek hayat kullanım alanları ile yetenekli, faydalı girişimleri ve girişimcileri çekmek için harika bir araç.”

Ripple, yayın saati itibariye 18 milyar doların üzerinde yer alan market hacmi ile Bitcoin ve Ethereum’un ardından en değerli üçüncü dijital koin olarak öne çıkıyor.

Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin ve Ripple alış-verişinin yapılabildiği Dpara, açılışa özel kampanyasıyla yüklediğiniz TL bakiyelerinizin ve transfer ettiğiniz tüm kripto paraların %20’sini size hediye ediyor.